Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Redakcja GMP | piątek, 14 wrz, 2018 | komentarze 3

Węzeł Mosina otwarty dla ruchu! [film]

Świetna informacja dla kierowców. Węzeł Mosina we Wronczynie w dniu dzisiejszym został otwarty dla ruchu kołowego. Od teraz można zjechać na drogę nr 431 w kierunku Kórnika przez Będlewo.

W piątek, 3 sierpnia br., odbyły się ostatnie kontrole przejazdu drogą S5 na Węźle Mosina. Węzeł został udostępniony dla kierowców i od 4 sierpnia br. można już przejechać drogą 431 od strony Wronczyna. To jeszcze nie nowa S5, a jedynie udrożnienie przejazdu przez skrzyżowanie dotychczasowej S5 z nowo powstającą drogą S5.

Po otwarciu dla ruchu części Węzła Wronczyn, została otwarta dla ruchu droga wojewódzka nr DW 431 na odcinku od drogi krajowej nr 5 w kierunku Wronczyna. Ruch relacji Poznań – Wrocław został przeniesiony z drogi krajowej nr 5 na nowo wybudowaną prawą jezdnię drogi ekspresowej nr S5 (odcinkowo ruch dwukierunkowy na jednej jezdni) oraz na łącznice.

Węzeł Mosina otwarty dla ruchu drogowego

Ze względu na konieczność wykonania dojazdu do ronda, został zamknięty odcinek DW 431 od strony Będlewa. Od dzisiaj (14.09.2018) odcinek ten jest już dostępny dla ruchu.

Węzeł Mosina otwarty dla ruchu drogowego

Węzeł Mosina otwarty dla ruchu drogowego

S5 Poznań – Wronczyn

Zakres inwestycji trasy S5 Poznań – Wronczyn obejmuje budowę drogi dwujezdniowej z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Trzy węzły drogowe: Wronczyn, Stęszew, na połączeniu z drogą krajową nr 32 i Dopiewo (dawniej Konarzewo), zlokalizowany pomiędzy miejscowościami Konarzewo i Chomęcice oraz MOP Zamysłowo. Droga przebiegać będzie po całkowicie nowym śladzie i pełnić będzie funkcje obwodnicy Stęszewa. Odcinek S5 Poznań – Wronczyn zapewni połączenie ekspresowej piątki biegnącej z Wrocławia z autostradą A2. Na budowę tej trasy czekają mieszkańcy Komornik i Stęszewa, którzy będą mogli odetchnąć od uciążliwości dużego ruchu pojazdów. Oddanie do użytku tej trasy niewątpliwie przyczyni się również do rozładowania ruchu w regionie Mosiny i Puszczykowa, a dojazd do Poznania od strony Komornik na pewno będzie o wiele mniej uciążliwy.

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (3)

 • Gość
  sobota, 15 wrz, 2018, 9:10:38 |

  Nic to nie zmieni, korki jak były tak są. Może dopiero oddanie całej s5 przyniesie korzyść.

 • komorek
  sobota, 15 wrz, 2018, 15:39:50 |

  Podobno odcinek Wronczyn-Poznan ma cztery miesiące opóźnienia.
  Miejmy nadzieje,ze Komorniki i Steszew doczekają się odciążenia ruchu drogowego jeszcze w tym roku.

 • Kuku
  środa, 17 paź, 2018, 22:36:26 |

  Pu pu rupu pu mosina pu pu rupu pu mosina

Skomentuj