Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Jan Bylczyński | piątek, 9 lis, 2018 |

Ważny odcinek trasy S5 (Poznań – Wrocław) otwarty dla ruchu!

W dniu dzisiejszym został otwarty 19-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej Leszno Południe – Radomicko pozwalający ominąć Leszno. Jest to kolejny odcinek obwodnicy Leszna, którego budowa trwała 28 miesięcy. Kiedy będziemy mogli spodziewać się odciążenia ruchu w naszym regionie?

Gotowy kolejny odcinek trasy S5

Otwarcie 19-kilometrowego odcinka drogi nastąpiło dzisiaj o godzinie 10 z udziałem wiceministra infrastruktury Marka Chodkiewicza. Budowa trasy S5 to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w Wielkopolsce.

odcinek s5 Leszno – Radomicko GDDKiA

odcinek s5 Leszno – Radomicko GDDKiA

ukończony odcinek trasy s5

ukończony odcinek trasy s5 GDDKiA

Trasa S5 Poznań – Wronczyn – Kiedy gotowa?

Według zapewnień GDDKiA do końca roku, przed świętami Bożego Narodzenia, udostępniony dla ruchu kołowego ma być co najmniej jeden pas 16-kilometrowego odcinka trasy z Poznania do Wronczyna (przedłużenie zachodniej obwodnicy Poznania). Ten niezwykle ważny odcinek pozwoli na odkorkowanie wjazdu do Poznania od strony Komornik, co pozwoli odciążyć również coraz bardziej zakorkowany region Mosiny i Puszczykowa.

Według zapewnień GDDKiA całą trasą S5 z Poznania do Wrocławia kierowcy będą mogli przejechać jesienią 2019 roku.

Węzeł Mosina

3 sierpnia br. odbyły się ostatnie kontrole przejazdu drogą S5 na Węźle Mosina. Węzeł został udostępniony dla kierowców i od 4 sierpnia można już przejechać drogą 431 od strony Wronczyna. To jeszcze nie nowa S5, a jedynie udrożnienie przejazdu przez skrzyżowanie dotychczasowej S5 z nowo powstającą drogą S5.

trasa s5 - mapa GDDKiA

trasa s5 – mapa GDDKiA

Jan Bylczyński

Dziennikarz GMP

Skomentuj