Problematyczna ścieżka i niebezpieczna wycinka – list do redakcji
Do redakcji zgłosiła się Czytelniczka z prośbą o nagłośnienie sprawy. Chodzi o budowę ścieżki rowerowej i chodnika na ulicy Leśnej w Krośnie. Zdaniem mieszkanki jej budowa wiąże się z wieloma absurdami, i niepotrzebną wycinką drzew. Na domiar złego, jak podaje autorka listu, podczas prowadzonej wycinki mogło dojść do tragedii. Na niezabezpieczonym terenie budowy jedno z drzew „o włos nie zabiło dziecka wracającego ze szkoły do domu!„
List do redakcji
Czy jest szansa na nagłośnienie sprawy, która ma miejsce na ulicy Leśnej w Krośnie? Od kilku dni panuje tu chaos i odstawia się parodie. Wycinka drzew pod chodnik i ścieżkę rowerowa, która ma powstać wzdłuż posesji zamiast po drugiej stronie wzdłuż lasu tak jak jest to w innych miastach, chociażby w Puszczykowie. Zapewne większe niebezpieczeństwo będzie stwarzać dla rowerzysty samochód wyjeżdżający z własnej posesji aniżeli zbudowanie ścieżki rowerowej wzdłuż lasu. Teren budowy kompletnie niezabezpieczony. W dniu wczorajszym firma wycinająca drzewa pod naszym domem, które nikomu nie przeszkadzały wręcz przeciwnie: O włos nie zabiły dziecka wracającego ze szkoły do domu! Czy ktoś może to w ogóle skontrolować? Czy cała szopka robiona jest po to żeby damy z miasta Mosina mogły pójść w szpilkach do lasu? Niebezpieczeństwo w ruchu stworzył ten kto wpadł na genialny pomysł wybudowania 4-metrowego chodnika, bo droga pozostanie nadal nieutwardzona. Absurd absurdem pogania.
Personalia autorki do wiadomości redakcji.
Szczegóły dotyczące inwestycji: Budowa jednostronnego chodnika w ciągu ul. Leśnej w miejscowości Krosno
Przedmiot zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane pn. Budowa jednostronnego chodnika w ciągu ul. Leśnej w miejscowości Krosno, polegające na: – budowie chodnika, – budowie zjazdów, wraz z robotami towarzyszącymi, oznakowaniem robót w terenie, obsługą geodezyjną z inwentaryzacją powykonawczą oraz ochroną geodezyjnych punktów poligonowych. Wykonawca zobowiązany jest prowadzić wycinkę drzew pod nadzorem Zamawiającego. Drewno z wycinki stanowi własność Zamawiającego, a Wykonawca zobowiązany jest do jego przetransportowania i złożenia w Zakładzie Usług Komunalnych w Mosinie.
Numer referencyjny: BZP.271.27.2019
(źródło: BIP)
Tagi: inwestycje, Krosno, List do redakcji, wycinka
Wasze komentarze (6)
Myślę, że ktoś powinien ponieść konsekwencje za nie zabezpieczenie terenu budowy. Przecież jest tam wiele dziur w które mozna wpaść, nie mówiąc już o
nieodpowiednio przeprowadzonej wycince drzew.
Tak na początek Pani Kasiu, piszemy niezabezpieczenie. Jak powinna wyglądać wycinka odpowiednio zabezpieczona?
Nie znam się ale wydaje mi się, że jak się kopie jakieś doły to chyba powinno się je oznaczyć białoczerwoną taśmą.
Na przedstawionych zdjęciach widać fragmenty taśmy co oznacza, że oznakowanie taśmą było, ale jakiś nadgorliwiec ją porozrywał. Zostały jeszcze pachołki na wyjazdach z posesji, taśmy przy wykopach są jednak zerwane…
Ciężko lekko żyć…
Tasmy nikt nie pozrywal Panowie od wycinki i budowy sami pozawieszali 5 cm tasiemki, dobrze, ze kokardek nie zawiazali 🙂 A wycinka drzew powinna byc odgrodzona i oznaczona znakami!