Black Friday - Stary Browar Poznań Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | środa, 18 sie, 2021 | komentarze 2

Warsztaty, muzyka na żywo i wiele więcej – w sobotę otwierają „Zielony Przylądek”

W sobotę, 21 sierpnia, mieszkańcy otworzą stworzony przez siebie park na osiedlu nr 3.

Minęły niespełna cztery miesiące, odkąd mieszkańcy osiedla „Przy Strzelnicy” pokazali koncepcję zagospodarowania 12 tysięcy metrów kwadratowych gminnego terenu u zbiegu ulic Chełmońskiego i Malczewskiego.

W lipcu miały miejsce ostatnie szlify, by jeszcze w wakacje zaprosić sąsiadki i sąsiadów na otwarcie parku. Mieszkańcy spotkali się, by złożyć siedzenia i stoliki czy uprzątnąć teren, który niebawem ma tętnić życiem. – W tym parku najważniejsze jest, by zaktywizować społeczność – mówi Łukasz Grzybak, przewodniczący osiedla nr 3, jeden z pomysłodawców stworzenia parku. – Nie trzeba milionów, by coś takiego stworzyć. Najważniejsze są chęci i zaangażowanie – zaznacza Łukasz Grzybak.

I choć w parku czeka mieszkańców jeszcze sporo pracy, to na najbliższą sobotę zaplanowali, jak sami mówią, parapetówkę. – Roboty zostało sporo, ale jest już gdzie usiąść, będzie co przekąsić – zapowiadają mieszkańcy. – Planujemy sporo atrakcji dla małych i dużych – pokazy, akrobacje, muzyka, warsztaty. Zachęcamy żeby wziąć ze sobą koce, przekąski, piłki, paletki czy latawce i spędzić aktywnie te kilka godzin razem z nami zapraszają pomysłodawcy na otwarcie „Zielonego Przylądka” – bo taką właśnie nazwę dla parku wybrali w głosowaniu mieszkańcy.

Co dokładnie będzie się działo w sobotę? Zacząć będzie można już rano od nordic walking. – Od 09:00 zapraszamy wszystkich amatorów kijków na wspólny marsz i edukacyjne zajęcia dla początkujących – mówi nam Konrad Tuszewski, jeden z pomysłodawców parku.

Potem, od 11:00, ruszą warsztaty plastyczne dla najmłodszych. Będą także warsztaty muzyczne z zespołem Molldur i zajęcia z malarstwa. W międzyczasie będzie można pograć w boulle czy sprawdzić stan techniczny swojego roweru. Pierwsze jednoślady ze swojej floty pokaże także DROOM, czyli darmowy rower małomiasteczkowy, który ruszy w Mosinie we wrześniu. W planach także występy żonglerów i akrobatów i strefa gastronomiczna.

– Przyprowadźcie ze sobą rodzinę, zapraszajcie znajomych i koniecznie powiedzcie sąsiadom, że warto – zapraszają mieszkańcy.

Szczegóły na stronie Osiedla nr 3: link

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 10.0/10 (Głosujących: 6)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

 • Antoni
  środa, 18 sie, 2021, 13:37:33 |

  A Burmistrz został zaproszony?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +2 (Głosujących: 2)
 • Płotka
  środa, 18 sie, 2021, 13:53:05 |

  Słyszałem że na ten teren oblizuje się pewien mosiński developer. Niech sobie gawiedź pohasa. Niedługo pozostanie im tylko ulica osiedlowa no i park przy Strzeleckiej.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: -2 (Głosujących: 8)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo