Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | poniedziałek, 19 gru, 2022 |

Rękodzieło na święta – zrób sam lub kup coś wyjątkowego!

Od kilku lat w temacie prezentów i upominków, szczególnie dla osób bliskich i tych, “którzy już wszystko mają”, króluje rękodzieło. Zrobienie czegoś samemu to niesamowita satysfakcja, o czym przekonuje ArtZagroda. Weronika z Galerii Zazielenieni przekonuje, że drobiazg gotowy, ale stworzony z miłością, to równie cenny podarek. Od serca.

Święta dla Pracowni ArtZagroda to bardzo wyjątkowy i ważny czas. W pracowni już od 7 listopada czuć zapach pierników, widać światełka oraz głowami zahaczamy o dekoracje świąteczne. Wprowadzenie tej świątecznej atmosfery od początku listopada nie zawsze jest
łatwe, dlatego ważny nie jest wystrój, ale nastawienie, które mamy. Czas świąt to przede wszystkim czas, który powinniśmy spędzić wspólnie, na robieniu pierników, ozdabianiu domu oraz śpiewaniu kolęd.

– Naszym celem jest spędzenie fajnego czasu z dziećmi i z dorosłymi – tłumaczy ekipa ArtZagrody. – Czas, w którym odkrywamy nasze talenty, rozwijamy je, umilając sobie przerwy rozmowami o wszystkim. Świąteczny czas to również wspominki. Dzieci zachęcone opowiadają o różnych sytuacjach, które są w ich wspomnieniach, o zwyczajach w swoich rodzinach, potrawach. Przy okazji pieczenia pierników mówimy o tradycjach cukierniczych. Teraz kiedy w naszych społecznościach pojawiły się dzieci zza wschodniej granicy jest to jeszcze ciekawsze. Koledzy dowiadują się, że nasz czas świat różni się od czasu przeżywania świąt ukraińskich kolegów. Oni mają wigilię 6 stycznia. Patrzymy jak te różnice w pozytywny sposób wszystkich ekscytują – podkreśla ArtZagroda.

Co ArtZagroda proponuje na świąteczny czas? – Nie trzeba wydać milionów na dekoracje, wystarczy zwykły karton i biały pisak, aby wasz dom zaczął wyglądać świątecznie – przekonują. – W Pracowni ArtZagroda proponujemy ArtClass Boxy dla rodzin, są to warsztaty zamknięte w pudełku, rodzina znajdzie w nich wszystko, co potrzebne do wykonania dekoracji. Dostępne mamy modele drewniane „Mały Stolarz” od 3+, malowanie na eco torbach i wiele innych.

W Galerii Zazielenieni można odnaleźć gotowe, polskie produkty rodzimych rękodzielników. – Zwykle są to pojedyncze egzemplarze – tłumaczy Weronika, właścicielka, stojąc w swoim królestwie przy ulicy Krotowskiego. – Mam torebki, plecaki, nerki z tkaniny gobelinowej, torby na laptopy, plecaczki dla dzieci. Sporo biżuterii: kolczyków z drewna, żywicy, glinki polimerowej. Broszki, przypinki. Mnóstwo kartek: świątecznych, ale także na wszystkie inne okazje – wylicza.

Co ciekawe, wiele z produktów, które sprzedaje w swoim sklepie, są dziełem rąk osób z najbliższej okolicy. – Za każdym produktem stoi historia: wszystkie produkty u mnie to dzieła małych firm, małżeństw, z wszystkimi mam kontakt bezpośredni – mówi z dumą Weronika.

Art Zagroda
Sklep stacjonarny: Mosina, ul. Śremska 86.
Pracownia: Dymaczewo Stare, ul. Łąkowa 4A

Galeria Zazielenieni
Mosina, ul. Krotowskiego 3

Przy świątecznej witrynie Galerii Zazielenieni nie sposób się nie zatrzymać.

W ArtZagrodzie można kupić wiele zestawów do samodzielnego zrobienia w domu.

– Nie trzeba wydać milionów na dekoracje – przekonuje ArtZagroda.

W ArtZagrodzie można kupić wiele zestawów do samodzielnego zrobienia w domu.

 

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj