Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | środa, 13 wrz, 2023 | komentarze 2

Uwaga! Zerwana sieć trakcyjna pomiędzy Mosiną a Drużyną [AKTUALIZACJA]

Po godzinie 12:00 zerwana została sieć trakcyjna na odcinku Mosina – Drużyna Poznańska. Awarię spowodowała otwarta naczepa ciężarówki. Opóźnienia sięgają blisko dwóch godzin. Wprowadzono autobusową komunikację zastępczą od dworca Poznań Główny.

O sytuacji poinformował funpage Linia kolejowa E59 na Facebooku. – Ruch pociągów do czasu naprawy został wstrzymany! Występują opóźnienia w ruchu! – informują autorzy strony. Na całej linii od Poznania do Leszna zamiast pociągów kursują autobusy, które jadą od stacji do stacji, znajdujących się na linii. Jak poinformowała Czytelniczka, awarię spowodowała ciężarówka, która poruszała się z otwartą naczepą, zrywając w ten sposób sieć trakcyjną.

Aktualizacja 13:50:

 • Jak udało nam się ustalić, od godziny 14 pociągi mają zostać puszczone jednym torem.
 • Prace naprawcze trwają przy przejeździe na ulicy Krosińskiej w Mosinie

Aktualizacja 14:10:

Komunikat PKP Intercity

Przed chwilą wydany został oficjalny komunikat:

– W dniu 13.09.2023 roku w związku z przerwą w ruchu na odcinku Mosina – Czempiń spowodowaną awarią sieci trakcyjnej nastąpiła zmiana organizacji ruchu pociągów:

 • Pociąg IC nr 6502/3 „Heweliusz” relacji Wrocław Główny – Gdynia Główna został zatrzymany na stacji Czempiń. Na odcinku Czempiń – Poznań Główny została uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa
 • Pociągi: IC nr 5312/3 „Piast” relacji Gdynia Główna – Kraków Główny oraz IC nr 3514/5 „Artus” relacji Przemyśl Główny – Gdynia Główna zostały skierowane drogą okrężną przez stację Krotoszyn z pominięciem stacji: Kościan, Leszno, Rawicz, Żmigród, Oborniki Śląskie. 
 • Uzgodniono do odwołania wzajemne honorowanie biletów następujących przewoźników: PKP Intercity, Koleje Dolnośląskie, Koleje Wielkopolsikie i Polregio na odcinku Poznań Główny – Wrocław Główny.

Prosimy o zwracanie uwagi na komunikaty głosowe. Przepraszamy za niedogodności – czytamy na stronie intercity.pl.

Aktualizacja 14:30:

Pociągi na linii wciąż stoją, pociąg który planowo miał wyjechać o godz. 14 z Poznania, nadal stoi na stacji Poznań Główny.

Sytuację skomentował rzecznik PKP PLK. – Około godz. 11.50 doszło do uszkodzenia sieci trakcyjnej przez samochód ciężarowy na przejeździe kolejowo-drogowym między Mosiną a Czempiniem – informuje Radosław Śledziński z biura prasowego PKP PLK. – Gdy stwierdziliśmy usterkę, na miejsce wysłaliśmy ekipę techniczną, w tym, m.in. pociąg sieciowy. Do czasu zakończenia prac, konieczne jest wstrzymanie ruchu pociągów pomiędzy Mosiną a Czempiniem. Pozostajemy w kontakcie z przewoźnikami tak, aby w miarę możliwości zapewnić komunikację dla podróżnych i przekazywać im bieżące informacje na stacjach i przystankach, a także na portalu pasażera. Robimy, co w naszej mocy, aby jak najszybciej naprawić sieć trakcyjną, a w konsekwencji przywrócić ruch pociągów – dodaje rzecznik.

Aktualizacja 15:30:

Pociągi osobowe z Poznania powoli ruszyły w trasę. Sytuacja na linii się stabilizuje.

Trwa naprawa sieci trakcyjnej na wysokości Krosna (gmina Mosina)

Trwa naprawa sieci trakcyjnej na wysokości Krosna (gmina Mosina)

 

Opóźnione pociągi Intercity z Poznania Głównego w kierunku Krakowa;

Opóźnione pociągi Intercity z Poznania Głównego w kierunku Krakowa, Gdyni – opóźnienia. Stan na godzinę 13:47; fot. Czytelnik

Opóźnienia w ruchu pociągów na stacji Poznań Główny

Opóźnienia w ruchu pociągów na stacji Poznań Główny. Stan na godzinę 14:50; źródło: PKP Linie kolejowe, portalpasazera.pl

Będziemy informować na bieżąco o zmianach.

na peronie - Pani Konduktor - Poznańska Kolej Metropolitalna

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi: , , , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

 • Gość
  środa, 13 wrz, 2023, 15:20:59 |

  Czy kierowca ciężarówki był trzeźwy i zapłacił mandat?

  18
  1
 • Romanm
  środa, 13 wrz, 2023, 15:44:28 |

  Czy lecial helikopter?

  3
  6

Skomentuj