Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 2 cze, 2020 | komentarze 33

Sukces goni sukces!

Na łamach portalu Urzędu Miejskiego w Mosinie pojawił się nowy, 29 odcinek wideobloga prowadzonego przez burmistrza Mosiny, Przemysława Mielocha. Dzięki niemu dowiemy się co nieco o najnowszych sukcesach naszego magistratu.

Jak wiemy uzyskanie informacji od zapracowanych mosińskich urzędników nigdy nie było rzeczą prostą. Dlatego tym bardziej cieszymy się z możliwości obejrzenia tego, co ma nam do przekazania sam burmistrz. A sukcesów, jakie zostały ogłoszone w najnowszym, 29 odcinku Vloga Samorządowego Gminy Mosina jak zwykle bardzo dużo.

Władza chwali się sukcesami

Pierwszym sukcesem jest ponowne otwarcie targowiska (od dzisiaj), które faktycznie zostało otwarte już wcześniej. Tym razem jednak, jak podaje burmistrz Przemysław Mieloch: – Otwieramy, czyli wprowadzamy możliwość handlu dla wszystkich podmiotów, które chcą. Czyli jednocześnie artykuły spożywcze, ogrodnictwo i artykuły przemysłowe. Znosimy bariery. Otwieramy się na normalność, otwieramy targowisko – informuje wzniośle burmistrz Mosiny w swoim wideoblogu.
targowisko miejskie w Mosinie tabliczka

Targowisko miejskie już czynne dla wszystkich, nadal jednak będzie obowiązywał reżim sanitarny.

Europa widzi

Z bloga dowiadujemy się też o wyróżnieniu gminy na tle Europejskim – W ramach dobrych praktyk Gmina Mosina złożyła do Europejskiego Komitetu Regionów swoje dobre praktyki. Jeśli chodzi o Mosinę to wyróżniono następujące działania: Akcja seniorze nie jesteś sam. Dalej: E-targowisko, Przedsiębiorco nie jesteś sam oraz działania jednostek on-line MOK, OSIR, Galerii Sztuki oraz akcja przekazania mieszkańcom maseczek. Głównym organizatorem całości działań, które zostały uhonorowane przez EKR [Organ doradczy reprezentujący europejskie władze regionalne i lokalne – przyp. red.] był nasz referat promocji. – powiedział burmistrz Przemysław Mieloch
Burmistrz Mosiny prezentujący maseczki zamówione dla mieszkańców gminy Mosina

Burmistrz Mosiny prezentujący maseczki zamówione specjalnie dla mieszkańców gminy Mosina

List od premiera Mateusza Morawieckiego ws danych wyborców

Kolejnym niewątpliwym sukcesem gminy jest decyzja o umorzeniu postępowania w sprawie przekazania danych wyborców Poczcie Polskiej. Magistrat otrzymał w tej sprawie odpowiedź samego premiera rządu, który stwierdza, że zorganizowane przez rząd wybory korespondencyjne były zorganizowane w sposób … nie do końca prawidłowy. [nam również ciężko to zrozumieć]. Okazuje się, że dobrą decyzję podjęły te samorządy, które nie przekazały poczcie danych swoich mieszkańców. W gronie tym jest oczywiście gmina Mosina – Złożyliśmy wniosek o to, żeby jeszcze raz Pan premier podjął tą decyzję i się zastanowił. Pan premier to postępowanie umorzył, odpisał nam i jednocześnie wskazał w tym umorzeniu, cytuję: „Przedmiotowa decyzja, nie uprawniała natomiast Poczty Polskiej do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze władczym wobec podmiotów zewnętrznych. – powiedział Przemysław Mieloch. Całość: tutaj.
Budynek Poczty Polskiej w Mosinie

Budynek Poczty Polskiej w Mosinie

Spotkanie z senator Jadwigą Rotnicką w sprawie ujęcia

Burmistrz odbył również osobiste spotkanie w jednej ważnej sprawie: – Kilka dni temu spotkałem się z Panią senator Jadwigą Rotnicką. Omawialiśmy temat strefy ochrony ujęcia wody. I to w dwóch aspektach. Z jednej strony chodzi o samo Krajkowo, plan i zabudowę dla Krajkowa. Pani senatora była zdania żeby je chronić i żeby wszystko było zgodne ze studium. Żeby generalnie chronić to miejsce przed zbyt ekspansywną działalnością człowieka. Natomiast ja wskazywałem, że brakuje uregulowań, które by pozwalały na pewną rekompensatę dla takich gmin jak gmina Mosina. Mamy pewne ograniczenia jeśli chodzi o dochody. I sprawiedliwe by było, żeby mieszkańcy gminy mieli to zrekompensowane. Chronimy ujęcie wody dla aglomeracji poznańskiej, chcemy to robić, tylko sprawiedliwe by było żeby z tego tytułu gmina Mosina miała jakiś rodzaj rekompensaty. – opowiada na łamach bloga burmistrz Mosiny, Przemysław Mieloch.
Aquanet - tereny wodonośne - znak informacyjny

Aquanet – tereny wodonośne – znak informacyjny

Teraz czas na kolejne…

Jak zwykle sukcesów dużo. To bardzo cieszy. Jeśli jednak ambicje są jeszcze większe, na następny 30 jubileuszowy odcinek vloga samorządowego zasugerowalibyśmy kilka innych, równie interesujących tematów, które mogłyby przerodzić się w niewątpliwe sukcesy. W końcu, jak dowiadujemy się z poprzednich odcinków już sam pomysł pomysłu, przygotowywania niezliczonej ilości projektów, różnego rodzaju rozmów na ich temat już jest wielkim sukcesem, o którym trzeba mówić. To co nas interesuje to: jak przebiega budowa pływalni, obwodnic czy mostów (wiemy, że mieszkańców gminy szczególnie interesuje budowa nowego mostu w Rogalinku, ale również tego na ulicy Łaziennej). W następnym odcinku na pewno warto byłoby wspomnieć też jak przebiega budowa równie mocno opóźnionych węzłów przesiadkowych, wielokrotnie zapowiadany remont Kokotka, a także wspomnieć o obecnych problemach związanych z wycinką drzew w okresie lęgowym czy problemów z gospodarką śmieciową (dzikie wysypiska). Czekamy z niecierpliwością. I życzymy dalszych sukcesów.

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (33)

 • Gość
  wtorek, 2 cze, 2020, 13:58:16 |

  W myśl zasady „jak cię nie chwalą,to chwal się sam”,a na trudne pytania nie odpowiadam.

 • Kvartz
  wtorek, 2 cze, 2020, 14:23:15 |

  Trzeba pochwalić burmistrza za to, że mu się chce z tymi vlogami. Nie zrozumcie mnie źle – w moim mieście (a także rodzinnym) władze w życiu nie nagrywałyby „jakichś tam vlogów dla pospólstwa”. Także to na plus. Ale jeśli ma być faktycznie dobra komunikacja na linii władza – mieszkańcy, to przyłączam się do głosu redakcji w kwestii konieczności poruszania przez burmistrza też tych newralgicznych tematów. To nie muszą być newsy, obietnice. Fajnie by było gdyby chociaż szczerze się do tych tematów odnosił, opowiedział o tym jak je widzi. Obwodnice, drogi, mosty, baseny, plany zagospodarowania przestrzennego, mocne szanse i zagrożenia dla Mosiny. Chyba wszyscy chcielibyśmy w końcu burmistrza który nie traktuje ludzi jak idiotów na których jedyne czego chce, to wymusić głos w kolejnych w wyborach. Który szczerze przedstawia sytuację, szuka rozwiązań, prowadzi REALNY dialog. Panie burmistrzu – jeśli Pan to czyta – proszę wziąć sobie te słowa do serca. Ludziom naprawdę zależy na Mosinie. Prosimy o rozmach, zarówno w komunikacji, jak i w szczerości. To się opłaci obu stronom.

 • Stachu
  wtorek, 2 cze, 2020, 14:36:37 |

  No i mamy propagandę sukcesu rodem z głębokiej komuny. To się naszemu burmistrzowi porbiło…

 • Zoil
  wtorek, 2 cze, 2020, 14:52:42 |

  Że też Pan się nie wstydzi, Panie Burmistrzu. Traktuje Pan mieszkańców Gminy jak pleban swoich parafian. Marnuje Pan publiczne pieniądze na tandetne wypociny na temat wątpliwych sukcesów. Proszę mówić o konkretach na które czekają wyborcy.

 • Ronin
  wtorek, 2 cze, 2020, 15:07:44 |

  O co chodzi z tymi danymi? Najpierw pis robił wszystko żeby je uzyskać, jak się okazało, że się nie dało to teraz ofiarą zostaje poczta? Przecież to nie poczta organizuje wybory w Polsce!

  • Gość
   wtorek, 2 cze, 2020, 15:09:21 |

   Tak to działa, ni nie dzisiaj. Absurd za absurdem

 • Eryk
  wtorek, 2 cze, 2020, 15:22:57 |

  Nie podoba mi się taka forma kontaktu z mieszkańcami tak samo jak nie podoba mi się cała ta kadencja.

 • Gość
  wtorek, 2 cze, 2020, 15:47:03 |

  Mnie ciekawi, ile osób skorzystało z akcji Seniorze nie jesteś sam. Są gdzieś dostępne dane?

 • kargul
  wtorek, 2 cze, 2020, 16:52:26 |

  Czas zrezygnować ze stanowiska. Już dawno, zgodnie z zasadą Laurence’a J. Petera, przekroczył Pan próg kompetencji. Czas na ciepłe bambosze…

 • Mieszkaniec
  wtorek, 2 cze, 2020, 17:16:45 |

  Pierwsi wygoniliscie sprzedawce makaronu z targowiska jak market obok był pusty a teraz wielki sukces oplotowana połowa targu i jedna trzecia sprzedających .

 • Anna
  wtorek, 2 cze, 2020, 17:56:02 |

  Propaganda jak z misia ,ja tego nie kupuję, widzę co się dzieje i dopóki burmistrz się nie zmieni na stanowisku, to poprawy nie będzie.

 • Mieszkaniec
  wtorek, 2 cze, 2020, 18:48:10 |

  Co za żenująca propaganda. Czas jak najszybciej odejść. A porażki nie starczy czasu aby wymienić. Woda dla Mieczewa i okolic. Nic pan nie robi aby pomóc miszkańcom kłamstwo za kłamstwem. Droga Kamionecka kolejne pana nieróbstwo. Brak odbioru odpadów bio skoszonej trawy kompleptna pana nieudolność organizacyjna. Podwyżki to pan potrafi.

 • York
  wtorek, 2 cze, 2020, 18:51:31 |

  Maseczki jako sukces! To kpina. Czy Pan naprawdę nie widzi, że to były pieniądze wyrzucone w błoto. Chodził Pan w tej maseczce? A pomoc dla seniorów uruchomiona została z wielkim opóźnieniem. To była musztarda po obiedzie.

 • Pytanie
  wtorek, 2 cze, 2020, 19:16:49 |

  Mnie interesuje, ile z przeszło 2 tysięcy starych kotłów węglowych w gminie będzie wymienione na niskoemisyjne. Lato szybko minie i smród szybko wróci i panoszyć się będzie w gminie przez wiele miesięcy.
  Niektórzy mają wiekszego pecha, mieszkają koło osób grzejących wodę przez cały rok przez spalanie węgla.

 • Ola
  wtorek, 2 cze, 2020, 21:40:09 |

  Panie Mieloch. Podlizując się swoim potencjalnym wyborcom w 2018 roku twierdził Pan, że na stanowisku zastępcy Burmistrza Jerzego Rysia nie był Pan w stanie pokazać, na co Pana faktycznie stać. Sugerował Pan, że to Burmistrz Ryś ogranicza Pańskie niebywałe możliwości zarządcze. Dzisiaj po ponad 18 miesiącach osobistego sprawowania funkcji burmistrza gminy pokazał Pan, że wszystko to, czym karmił Pan swoich wyborców nie jest warte nawet przysłowiowego „funta kłaków”. Jak najdłuższy papier toaletowy, tak długa jest lista Pańskich niewykonanych obietnic, albo jak kto woli spraw, których Pan nie załatwił, albo załatwił źle. Dla wątpliwej przyjemności władzy oszukał Pan dobrego człowieka, któremu zawdzięcza Pan bardzo wiele. Oczywiście, powinien się Pan wstydzić, ale puki co, to ja się wstydzę, że mam takiego burmistrza. Pozostaje mi tylko wierzyć, że jest Pan człowiekiem honoru (w co jeszcze nie wątpię) i jako taki, przeprosi Pan wszystkich tych, których Pan zawiódł, a następnie poda się Pan do dymisji. Mosina bardzo tego potrzebuje.

 • Krzysztof
  środa, 3 cze, 2020, 8:00:49 |

  Propaganda goni propagandę. Lepiej gdyby nie zabierał głosu. Nic nie jest Robione a „sukcesów” cały worek.

 • Pin
  środa, 3 cze, 2020, 8:22:24 |

  Panie samochwała,może lód do portek.

 • gość
  środa, 3 cze, 2020, 12:12:41 |

  To chyba najgorsza kadencja od początku istnienia samorządu. Poprzedzona złamaniem umowy z ówczesnym burmistrzem przy wsparciu niewielkiej grupy radnych, którzy dzisiaj powinni się mocno rumienić za to, co zrobili. O obecnym burmistrzu nie warto ani mówić, ani pisać. Tak jak rozpoczął swoją kadencję niedochowaniem umowy, tak nadal to robi wobec swoich wyborców oraz radnych. Dzisiaj odnosi się wrażenie, że ten człowiek rozmawia wyłącznie ze sobą przy pomocy vloga. On już wie, że nie jest w stanie dalej zarządzać Gminą, dlatego zamyka się w swoim gabinecie i przez vloga opowiada wszystkim bajki dla niegrzecznych dzieci. Wiele napisano na tym i innych forach na temat przebiegu obecnej kadencji. Szkoda czasu na wydłużanie agonii Gminy pod obecnym zarządem. Liczymy na honorowe złożenie mandatu przez burmistrza. Byłaby to rzecz najlepsza, jaką zrobiłby podczas 18 miesięcy trwania tej kadencji. W najgorszym przypadku liczymy na referendum w tej sprawie. Ratujmy Gminę, póki jeszcze jest to możliwe.

  • Egon
   środa, 3 cze, 2020, 12:26:38 |

   Tak, honorowe złozenie mandatu byłoby najlepszym rozwiązaniem, także dla burmistrza. Byłaby to szansą na wyjście z twarzą z tego bałaganu…

   • sceptyk
    poniedziałek, 8 cze, 2020, 12:36:19 |

    @Egon
    Honorowe złożenie mandatu przez burmistrza? Oczywiście, to taki żart prawda? Tak mogą zrobić tylko ludzie honorowi…

  • orient
   środa, 3 cze, 2020, 12:33:11 |

   Burmistrz nie błyszczy (no może poza swoim Videoblogiem) to fakt. Słaby to jednakże argument za referendum. A nawet jeśli, to czy są jacyś chętni na to stanowisko oprócz Pana Marciniaka?

   • obserwator
    środa, 3 cze, 2020, 13:17:50 |

    Kandydaci się znajdą. Pięć lat to szmat czasu. Ten czas może być stracony i niemożliwy do odrobienia. Co do burmistrza, nie musi on błyszczeć, ale musi być skuteczny! Obecny takich cech nie posiada i do tego coraz bardziej się wycofuje.

   • z mosiny
    środa, 3 cze, 2020, 18:16:06 |

    A kiedy burmistrz błyszczal? To co blyszczy na videoblogu, to glowa burmistrza i nic wiecej…

   • gość
    środa, 3 cze, 2020, 18:18:08 |

    Pan Marciniak o niebo lepszy od tego niemoty.

 • Gość
  środa, 3 cze, 2020, 14:16:32 |

  Jak dojdzie do referendum to kto będzie kandydował na fotel burmistrza? Proszę o konkrety od Was, drodzy komentujący, a nie tylko „na pewno ktoś się znajdzie”… Bo odwołać łatwo i gadać również. Czekam na Wasze ostre komentarze, bo tylko to umiecie.

  • drogi komentujący
   środa, 3 cze, 2020, 17:58:59 |

   Niepotrzebnie się denerwujesz gościu, jakbyś to Ty siedział na fotelu o którym debatujemy. Niepotrzebnie na i za wcześnie martwisz się o to, czy będą kandydaci na fotel burmistrza w Mosinie. Będą i to w wystarczającej ilości. Oby to byli kandydaci z jajami!

  • Zoil
   środa, 3 cze, 2020, 18:11:11 |

   @Gość
   Mówisz tak, jakbyś miał pewność, że łatwo odwołać nieporadnego burmistrza. To dobra nowina. Nie pierwszy raz mamy do czynienia z referendum, więc i to mosińskie w sprawie odwołania obecnego burmistrza też da się zrobić. Co do kandydatów, to spokojna Twoja głowa. Nie jest to czas na odkrywanie kart. W końcu burmistrz ministrant też kart nie odkrywał, nawet przed swoim pryncypałem. Kiedy wkońcu odkrył okazał sie, że pryncypał został na lodzie mimo zawartej z nim umowy – jak to ludzie mówią umowy dżentelmeńskiej, choć o to bym obecnego burmistrza nie podejrzewał. Krótko mówiąc nie czas na konkrety w sprawie kandydatów, czas na referendum.

 • Gość
  czwartek, 4 cze, 2020, 7:36:22 |

  Skoro już wiecie, drodzy komentujący, kto będzie kandydował, bo kart jest wiele, to odkrycie je. Co Wam szkodzi tu napisać swoje propozycje, wieści, nowiny, przemyślenia? Raczej nie widzę wśród mosińskich samorządowców, postaci które szefowałyby ponad 100 osobową strukturą osób…
  „nie czas na konkrety w sprawie kandydatów, czas na referendum” no help, czy to nie powinno się łączyć jedno z drugim?

  • ktoś
   czwartek, 4 cze, 2020, 12:08:20 |

   W tej sprawie musisz udać się do wróżki. Ona już wszystko wie. Nam nie zawracaj głowy. Wyczyść biurko, posprzątaj stół konferencyjny z ton niepotrzebnie nagromadzonych śmieci, zamknij cichutko gabinet i zmykaj do domciu odpoczywać.

 • Kabaret
  czwartek, 4 cze, 2020, 9:53:41 |

  Obecny burmistrz zanim przyszedł do urzędu nikomu nie szefował, w samorządzie zajmował podrzędne stanowiska i okazał się beztalenciem, kiedy przyszedł czas na zarządzanie urzędem. Nie pomogły 4 lata praktyki na stanowisku zastępcy. Vlogi są bardzo dobre, bo dają mieszkańcom wiedzę przede wszystkim o samym burmistrzu. Widać w nich wielki zapał PM do spraw drugorzędnych i samozadowolenie. Burmistrz dumnie prezentuje swoją powierzchowną wiedzę i zabawne teorie wywiedzione z jednego, czy dwóch artykułów z Internetu. Oglądam, bo dobrze się przy tym bawię. Taki sobie mosiński kabaret. Pan Mieloch był dziennikarzem i rola redaktora i jedynego aktora w tym teatrze sprawia mu jak widać wielką frajdę. Śmieszne i smutne zarazem, bo 75% tego, co burmistrz we vlogach wygłasza, mogliby przekazać urzędnicy od promocji, albo pani redaktor.

 • ktoś
  czwartek, 4 cze, 2020, 12:14:13 |

  @Kabaret
  Całkowicie się z Tobą zgadzam. Mam jednak jedną uwagę. Dlaczego burmistrz jako były pseudo dziennikarz za nasze pieniądze sprawił sobie studio do zabawy klockami o których ciągle tylko marzył? Dlaczego burmistrz wcielając się w rolę dziennikarza sprawozdawcy, opłacany z naszych podatków traci czas na takie duperele? Już przez takie tylko zachowanie powinien oglądać urząd z zewnątrz. To uprawianie prywaty na samorzadowym terenie. O podobnych zachowaniach dawno temu śpiewał Wojciech Młynarski. Może należy burmistrzowi przypomnieć tę piosenkę…

 • polak mały
  sobota, 6 cze, 2020, 12:25:00 |

  Co by nie pisać, 4 lata poprzedniej kadencji Pan Mieloch zmarnował kompletnie. Niczego w tym czasie się nie nauczył, a widać to obecnie, kiedy przyszło mu samodzielnie kierować magistratem. Jak w starym porzekadle „szydło wyszło z worka”. Teraz tylko musi znaleźż dla siebie powód tej indolencji, marazmu i niewiarygodnej buty.
  Czekamy na vloga w tej sprawie…

 • Ew
  sobota, 6 cze, 2020, 13:16:22 |

  Burmistrz powinien chwalić się osiągnięciami.Uważam, że to jest dobre założenie, by tworzyć zaufanie do władzy. Nie jest ważne, kogo popieramy – ważne, żeby nasza władza była skuteczna.
  Rzecz jednak w tym,że Pan Mieloch dla zbyt wielu mieszkańców jest niewiarygodny.

Skomentuj