Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Redakcja GMP | poniedziałek, 25 mar, 2024 | komentarzy 75

Przemysław Mieloch oskarża radnych o „przeprowadzenie kampanii oszczerstw”

Były burmistrz Mosiny, Przemysław Mieloch, odwołany przez mieszkańców w drodze referendum oskarża radnych o „przeprowadzenie kampanii oszczerstw”. Tekst, opublikowany na profilu społecznościowym odnosi się do tzw. Afery wodociągowej, przedterminowych wyborów, jak również lokalnych układów i powiązań. Na ripostę na słowa byłego włodarza gminy Mosina nie trzeba było długo czekać. Odpowiedział mu radny Łukasz Kasprowicz.

– Posługiwano się fałszywym oskarżeniem. W oparciu o te oskarżenia nakręcono całą kampanię propagandową i przeprowadzono referendum. Zastanawiam się, czy obecnie mamy do czynienia z burmistrzami z fałszywego oskarżenia? Zaczęło się od „afery” ul. Sosnowej w Pecnej. Atmosfera była podkręcana medialnie i przez niektórych radnych – zaczyna Przemysław Mieloch.  – Rada Miejska ucieka przed odpowiedzialnością za własną pracę. Zarządza przeprowadzenie kontroli komisji rewizyjnej, która fałszywie oskarża o przestępstwa polegające na naruszeniu zasad celowości, gospodarności i zgodności dokumentacji ze stanem faktycznym. Rada Miejska, w oparciu w wyniki kontroli Komisji Rewizyjnej, kieruje sprawę do Prokuratury z zawiadomieniem o możliwości popełnienia przestępstwa – wylicza były burmistrz.

Na słowa burmistrza odpowiedział mosiński radny i dziennikarz, Łukasz Kasprowicz. – Afera ul. Sosnowej wyszła jako ostatnia. Najważniejszymi powodami skutecznego odwołania w drodze referendum był całokształt. Głównie były to: koronawirusowy blamaż, nieudolność w realizacji zadań inwestycyjnych (coroczne nie wykonywanie na wiele milionów zadań inwestycyjnych), kilkukrotny brak wotum zaufania i absolutorium, blamaż basenowy wraz z powołaniem spółki basenowej, nieudolność w zarządzaniu gminą i urzędem – odpowiada Kasprowicz. – Rada miejska miała prawo skierować sprawę wodociągu w las do komisji rewizyjnej i prokuratury. Nie były to żadne definitywne oskarżenia, tylko w jednym i drugim przypadku były to podejrzenia o możliwości popełnienia przestępstwa. Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności sprawy, rada miała prawo takie podejrzenia formułować. Nadto trzeba też dodać, że zbadania sprawy przez komisję rewizyjną i prokuraturę domagało się społeczeństwo. Co niniejszym rada uczyniła – wtóruje radny.

– Kampania oszczerstw w znaczący sposób (choć oczywiście to nie jedyna przesłanka) wpłynęła na mieszkańców, którzy wzięli udział w referendum 13 listopada 2022 r. Przestałem pełnić funkcję burmistrza – wskazuje w dalszej części wpisu Mieloch. – 5 lutego 2023 mieszkańcy wybrali nowego burmistrza, Dominika Michalaka, który powołał zastępców Romana Kolankiewicza i Adama Ejchorsta. Co wiedzieli burmistrzowie? W latach 2018-2022, kiedy pełniłem funkcję burmistrza sprawami Aquanet wraz z inwestycjami Aquanet zajmował się zastępca burmistrza Adam Ejchorst. (…) Doniesienie do prokuratury wobec mnie zostało zasadniczo oparte o dokumenty podpisane przez Adama Ejchorsta. Obecnie Adam Ejchorst również pełni funkcję burmistrza, powołany przez burmistrza Dominika Michalaka – tłumaczy Przemysław Mieloch.

– Nie była to kampania oszczerstw, a kampania informacyjna w oparciu o fakty i dokumenty – odpowiada Kasprowicz. – Pan przedstawiał swoje argumenty, a rada swoje argumenty. (…) W latach 2014-2018, kiedy pan był zastępcą burmistrza w czasach Jerzego Rysia, to pan był pełnomocnikiem gminy do kontaktów z Aquanetem. W kadencji 2018-2022, kiedy był pan burmistrzem gminy, sprawy te za pana zgodą i z pana upoważnienia załatwiał Adam Ejchorst, o czym sam pan pisze. Dokumenty zostały podpisane przez Adama Ejchorsta. Fakt. Ale za pana wiedzą i z pana upoważnienia. Nie zrobił tego wbrew pana woli i wiedzy, bo inaczej musiałby go pan zwolnić z funkcji zastępcy, czego pan nie uczynił. Był więc pan święcie przekonany, że to co Ejchorst podpisuje w pana imieniu i za pana wiedzą było słuszne – ripostuje radny.

– W nadchodzących wyborach z Komitetu Wyborczego kandydata na burmistrza Dominika Michalaka startują na radnych Dominik Michalak, Roman Kolankiewicz i Adam Ejchorst, pośrednio w następstwie sprawy z fałszywego oskarżenia. Rada Miejska, w tym radni Dominik Michalak i Roman Kolankiewicz lekką ręką skierowała sprawę do prokuratury, narażając każdego z oskarżonych na wyrok skazujący – oskarża Mieloch.

Kasprowicz: – Nie było żadnego oskarżenia, tylko podejrzenie możliwości popełnienia przestępstwa. Nikt nie przesądzał popełnienia przestępstwa, w tym, obecny burmistrz Dominik Michalak, ani nikt z radnych. Sprawę trzeba było po prostu wyjaśnić. Michalak, podobnie jak wszyscy głosował za skierowaniem do komisji rewizyjnej i prokuratury, bo taki był obowiązek moralny. Wyborcy również tego się domagali, o czym pan Mieloch doskonale wiedział i wie to również teraz. Dominik Michalak zatrudnił Adama Ejchorsta, tak myślę, dlatego, że miał i ma on wiedzę merytoryczną w wielu sprawach, szczególnie inwestycyjnych, ale przede wszystkim ma on wiedzę na temat trupów, które pozostały w szafach po kadencji Rysia i połowie kadencji pana, panie Mieloch. Poza tym postępowanie prokuratorskie toczyło się w sprawie, a nie przeciwko komuś i nie było w tym postępowaniu żadnego oskarżonego- zwraca uwagę radny.

Pełne wpisy Przemysława Mielocha i Łukasza Kasprowcza poniżej:

Sesja Rady Miejskiej w Mosinie - Adam Ejchorst, Tomasz Łukowiak (zastępcy) i Przemysław Mieloch (burmistrz)

Sesja Rady Miejskiej w Mosinie . Od lewej: Adam Ejchorst, Tomasz Łukowiak  i Przemysław Mieloch (archiwum)

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (75)

 • Gość
  poniedziałek, 25 mar, 2024, 11:28:50 |

  Mieloch niech opowie jak z Włodkiem Koralewskim oraz radną mec. Pauliną Kubacką budowali basen.

  27
  3
  • Gość
   wtorek, 26 mar, 2024, 6:48:42 |

   Ta sprawa też została zgłoszona do prokuratury i CBA? Kto z budowniczych basenu został już przesłuchany?

   12
   1
   • Gość
    wtorek, 26 mar, 2024, 15:24:49 |

    Te numery,czyli rozpoczęcie budowy basenu bez zabezpieczenia finansowego i poniesione,wyliczalne straty dla budżetu gminy powiny być ponownie zgłoszone do obecnej,mniej stronniczej prokuratury.

    8
    4
 • Łukasz Kasprowicz-radny gminy Mosina
  poniedziałek, 25 mar, 2024, 11:35:42 |

  Zapomniałem dodać, o czym przypomniała mi była pracownica urzędu p. Magdalena Salewicz, że pan Mieloch został prawomocnie ukarany kwotą kilku tysięcy złotych przez Sąd Pracy za naruszenia prawa pracy, których dopuszczano się w urzędzie kiedy Pan Mieloch pełnił funkcję burmistrza gminy.

  28
  3
 • JC
  poniedziałek, 25 mar, 2024, 11:38:17 |

  Ci ludzie na prawdę nie mają wstydu…

  17
  2
 • Szpilka
  poniedziałek, 25 mar, 2024, 11:55:19 |

  Kiepski i wyjątkowo mierny Burmistrz z tym..że nowy jest jeszcze gorszy.

  24
  12
 • Gość
  poniedziałek, 25 mar, 2024, 12:35:12 |
 • Gość
  poniedziałek, 25 mar, 2024, 13:21:17 |

  Kolankiewicz, Michalak wykorzystali swoje otoczenie radnych, oraz mieszkańców w referendum i nie zrobili nic, wprost przeciwnie doprowadzili do większego zdemolowania Urzędu Miasta, nie mają umiejętności wykonywania pracy na takich stanowiskach, przy ich boku pracownicy ulegli degradacji, a burmistrzowie to Adam, Dominik i Roman. Brak wiarygodności. Wszyscy pracują wg. „widzimisię”

  27
  10
 • Amelia
  poniedziałek, 25 mar, 2024, 13:58:28 |

  Obecny burmistrz był krótko…ale zrobił parę spraw/ w tej gminie złożonej wielu osób nowych i starych średnich nikt nikomu nie będzie pasowal /bo w obecnym kraju i poglądach nikt nigdy nikogo nie zadowoli nawet mieszkańcy nowo wybudowanych ulic narzekają…..bo za szybko wszyscy jezdza/ I to wszyscy /..I inne sprawy /s/koda mi was wyborcy że tak postrzegacie zycie/ żyjcie i zapewne każdy z was świetnie sobie radzi ..a może tak bez krytyki zacznijcie działać i dajcie znać co osiągnęliście/ życzę sukcesów/ oprócz dołowania/ życzę pracy na życzenie mieszkancow/ nie należy tylko krytykować zróbcie vos dzialacie …ciekawe jak wam się uda i życzę x czalego serca działajcie nie tutaj … w realu

  3
  23
  • Gość
   poniedziałek, 25 mar, 2024, 14:20:10 |

   ke? yyy?

   7
   1
 • Szpilka
  poniedziałek, 25 mar, 2024, 21:19:49 |

  Droga Amelio..w jakim języku raczysz pisać ten esej ??..suahili ??..

 • Antoni
  poniedziałek, 25 mar, 2024, 21:28:51 |

  Mówi się na mieście, że Wiesia już od dawna zachowuje się w urzędzie jak burmistrz i urzędników już to zaczyna irytować. Może zastąpi Adama, a Adam do ZUKU. Co wówczas z Moniką? Mam nadzieję, że nie na sekretarza. To byłaby katastrofa.

  19
  • Gość
   poniedziałek, 25 mar, 2024, 21:46:23 |

   Raczej na bednarza.

   13
 • Gość
  wtorek, 26 mar, 2024, 6:33:32 |

  Wiesia nie ma wyższego, więc nie może być wickiem.

  17
  • Gość
   wtorek, 26 mar, 2024, 6:51:14 |

   wicek wacek

   10
 • Gość
  wtorek, 26 mar, 2024, 13:05:32 |

  Niedługo zostanie wyremontowane przejście pod torami im. Jerzego Rysia i Przemysława Mielocha przy Netto.

  6
  8
 • autochton
  wtorek, 26 mar, 2024, 13:07:57 |

  Mieloch ma rację. Radni wiedzieli za czym głosowali. A głosowali za powstaniem wodociągu w Pecnej, który potem krytykowali! Na wesoło można powiedzieć, że radni złożyli doniesienie sami na siebie. I sprawa druga. Nie byłoby sprawy „basenu” i „spółki basenowej” gdyby radni nie klepnęli tej inwestycji. Niestety i w tej sprawie radni zamiast przyznać się do swojej winy szukają koza ofiarnego. I dlatego radnymi już nigdy nie powinni być.

  20
  8
  • Antoni
   wtorek, 26 mar, 2024, 15:40:29 |

   @autochton- Przemysław. Nie mąć już nie mąć pan. Sprawy basenu by nie było, gdybyś pan nie namówił do powołania spółki basenowej 10 idiotów z rady, którzy wówczas jeszcze pana popierali. A wodociąg? Jak zostało gdzieś napisane, tylko pan i Ejchorst mieliście pełną wiedzę co jest grane. Tyle w temacie

   16
   9
 • Gość
  wtorek, 26 mar, 2024, 13:53:02 |

  Piłeś, nie pisz kozo ofiarna :)))

  6
  6
  • koza
   wtorek, 26 mar, 2024, 14:51:52 |

   Łukasz, to ty po występach na ostatniej sesji? Ale do rzeczy. Radni wydali gminną kasę na remont przejścia znajdującego się na terenie kolejowym. Tory, to co pod i nad torami to kolejowe. By tak proste sprawy zrozumieć żadnych szkół kończyć nie trzeba. A radni nie zrozumieli. Gdyby nie koniec kadencji pewnie na koszt gminy wyremontowaliby elektryczną sieć kolejową. No bo jest nad torami i też służy mieszkańcom Mosiny. Brawa dla myślących inaczej.

   11
   6
   • Gość
    wtorek, 26 mar, 2024, 17:30:45 |

    koza, po tych wypocinach widać, że żadnych szkół nie kończyłeś albo tylko Collegium Tumanum. Wyremontuj najpierw sobie czajnik.

    5
    3
 • autochton
  wtorek, 26 mar, 2024, 17:10:36 |

  @Antek nie rozumiesz słowa autochton. Mieloch jest nabytkiem, a więc do niego to nicko wcale nie pasuje. @Antku piszesz bzdety a twój poziom rozumienia otaczającego rzeczywistości jest żaden.

  4
  5
  • Antoni
   wtorek, 26 mar, 2024, 20:55:48 |

   @Autochton-Przemek, wiem co oznacza autochton. Po twoim przedostatnim i ostatnim komentarzu, wiem, że to ty panie Mieloch. Ja już nie chcę do Przemka wracać. Jako mieszkaniec, chcę o nim zapomnieć, na zawsze

   7
   2
 • autochton
  wtorek, 26 mar, 2024, 17:28:56 |

  Miało być OTACZAJĄCEJ. Przepraszam za literówkę.

  2
  2
 • Facet
  wtorek, 26 mar, 2024, 20:46:59 |

  Świetny artykuł. Z facebooka. Były burmistrz kontra były radny. Czyli powrót do przeszłości. Materiał niepodpisany jak zwykle przez autora.
  Mam takie pytania do obecnej redakcji:
  1. Dlaczego oprócz pseudo wywiadu z kandydatem Borkiewiczem nie ma tego typu „wywiadów” z pozostałymi kandydatami na burmistrza?
  2. Dlaczego nie ma przedstawienia komitetów wyborczych i wywiadów z jedynkami w obecnych wyborach samorządowych?
  3. Nie chcieli zapłacić?

  7
  6
  • Antoni
   wtorek, 26 mar, 2024, 21:01:13 |

   @ Facet. Wypuść materiał wyborczy, zapłać za niego i rób wywiady z kim tylko zapragniesz, rzecz jasna za darmo. Masz pojęcie, kur… zapiał.

   7
   2
   • Facet
    wtorek, 26 mar, 2024, 21:47:02 |

    Wywiad z p. Borkiewiczem nie był oznaczony jako materiał wyborczy. To teoretycznie był zwykły wywiad z kandydatem. :))))))

    3
    3
    • Antoni
     środa, 27 mar, 2024, 7:36:14 |

     Facet, to wydaj prywatny periodyk, zapłać za to kilka tysięcy i rób teoretycznie zwykłe wywiady z kim zechcesz, no i oczywiście za darmo, no bo jak za zwykły wywiad mógłbyś wówczas kasować. Do szkoły wracaj gościu… kurza twarz

     5
     1
 • Między Bugiem, a prawdą
  wtorek, 26 mar, 2024, 20:57:45 |

  @Facet ja odpowiem za siebie.
  1. Borkiewicz w wywiadzie nie pokazał nic. Nie ma się za bardzo co tym wywiadem przejmować. A jeśli już ktoś się chce martwić, to jedynie tym, że ten gagatek nie odrobił lekcji z ostatnich wyborów. Przyznam się, że wtedy głosowałem na niego, choć nie przekonał mnie, ale wolałem wtedy jego niż zło wcielone Mielocha. Dziś w nocy śpię spokojne, bo moje podejrzenia wobec Mielocha sprawdziły się.
  2.Ja się bardzo cieszę, że nie ma wywiadów z pozostałymi kandydatami, bo z nimi nie ma zwyczajnie o czym rozmawiać. Jedynki na listach to jakieś pośmiewiska. Daj spokój. Wiesia, Rysio, Maciek, Romek, Jolka… o czym z nimi można rozmawiać? Liczysz, że dowiesz się cos mądrego? Ja nie. Ludzie z dalszych miejsc to dopiero zbieranina ostatniej ligi rozgrywkowej.
  3. Może woleli zainwestować wolne środki w obligacje przychodowe na finansowanie basenu ;-)

  10
  2
  • gość
   wtorek, 26 mar, 2024, 21:31:56 |

   brakuje Ciebie na tej liście i pośmiewisko rodem z kabaretu

   11
  • Facet
   wtorek, 26 mar, 2024, 21:49:47 |

   Ale jak nie wchodzę w to kto jest cacy a kto be. Po prostu pytam redakcji tej gazetki o to dlaczego są nie rzetelni. To co tutaj uprawiają to nie jest dziennikarstwo. Jeżeli robimy „wywaid” z panem a. to robimy i z panem b. i c. Jeżeli mamay lokalne wybory to drążymy kto jest kim i co ma do zaproponowania. A oni co? :-))))))) Jakaś totalna chała i porażka ta pseudo redakcja.

   6
   7
 • Gość
  wtorek, 26 mar, 2024, 21:07:31 |

  A ja mam takie pytanie do p. P.Mielocha: czy będzie swojej wersji bronił w sądzie? Czy odpuści i w końcu czy była to tylko zajawka wrzucona przed wyborami li tylko?

  6
  2
  • Gość
   wtorek, 26 mar, 2024, 21:50:35 |

   Nikogo to nie obchodzi.To jest przeszłość.

   4
   3
  • Gość
   środa, 27 mar, 2024, 7:53:09 |

   Mieloch będzie bronił swojej wersji przed ePiSkopatem i TW Edwardem.

   7
   1
 • autochton
  wtorek, 26 mar, 2024, 21:51:15 |

  Pan Mieloch ma rację i dobrze, że upublicznia prawdę. A cudak, który pisze wyssane z palca przypuszczenia może przed sądem udowodnić, że twierdzenia Pana Mielocha są nieprawdziwe.

  5
  8
 • Gość
  wtorek, 26 mar, 2024, 22:13:40 |

  Autochton to staryy pisowski cudak. Uaktywnia się przy każdych wynorach.

  6
  6
 • autochton
  wtorek, 26 mar, 2024, 22:27:53 |

  @Anonimie. „Stary” ? Ale poszalałeś intelektem przedszkolnym…

  4
  8
  • Gość
   środa, 27 mar, 2024, 7:56:43 |

   No dobra młody absolwent Collegium Tumanum.

   5
   3
 • Gość
  wtorek, 26 mar, 2024, 23:22:24 |

  Tak. Stary pisior.:)

  5
  4
 • autochton
  środa, 27 mar, 2024, 8:12:08 |

  Przedszkolaku stary nie jestem, bo stary może być przedmiot. Tego się naucz raz na całe życie dzieciaku. A jeśli nazywasz mnie pisiorem, to powiem tak jestem zwolennikiem rozsądnego działania. Dotychczas przedstawiciele wszystkich partii politycznych kradli, kradną i kraść będą. Jednak po 1989 roku tylko PiS jako jedyna partia dokonuje samoeliminacji wszystkich „zepsutych jednostek”. Inne partie do tej pory tego nie robiły i nadal nie robią. Dlatego, że piszę do intelektualnego dzieciaka zapytam o legendę Janosika. Czy wiesz dlaczego naród uwielbiał tego łotra? Odpowiedź jest bardzo prosta. Bo był jedynym, który dzielił się tym, co bogatym zabrał. A więc dzieciaku radzę ci przejść dobrą edukację a po roku wziąć w rękę roczniki statystyczne i porównać „ekonomiczne osiągnięcia” obecnie rządzących z rządami PiSu. Może prościej za rok w swoim portfeliku zobaczysz około 20% mniej pieniędzy niż dziś posiadasz. Będą to niezaprzeczalne osiągnięcia twoich idoli. Głupota nie boli, ale czasami trzeba odczuć na własnej kieszeni to o czym człowiek na co dzień nie myśli.

  8
  10
  • Gość
   środa, 27 mar, 2024, 9:01:26 |

   Zorganizowaną grupę przestępczą PiS mogą poprzeć tylko postkomuniści albo zwykłe prymitywne fujary.

   11
   5
 • autochton
  środa, 27 mar, 2024, 9:22:05 |

  Wszystko co robił PiS było zgodne z obowiązującym prawem. To obecna władza „inaczej rozumie” prawo i działa jak państwo bezprawia przy pomocy silnych ludzi i na „podstawie” sejmowych uchwał. Zastanów się co zrobisz, gdy do twojego domu wejdą „silni ludzie”?

  4
  10
 • wiórecki
  środa, 27 mar, 2024, 11:09:28 |

  Polityka jest w naszym życiu wszechobecna. I bardzo dobrze. Były czasy, gdy niechlubnej pamięci Springerowa, udupiła wszystkie działające w Mosinie partie, do tego stopnia, że w żadnych wyborach tego czasu kompletnie nic nie znaczyły. Pisałem wielokrotnie o tym, będąc pewnym, że odbije się to czkawką. Teraz te polityczne trupy w jakimś tam zakresie odbudowują się i przechodzą restaurację. I bardzo dobrze – świetnie – tak trzymać. Nie ma bowiem nic bardziej pożytecznego dla ludzi, nad silnego lidera i jeszcze silniejszą, konkurującą opozycję. I jedni i drudzy robią wszystko by pogrążyć przeciwnika, tropiąc jego przekręty, złodziejstwa i przewiny. Cudownie, łapcie – jedni drugich – szubrawców i geszefciarzy, padalców i sprzedawczyków, wskazujcie wszelkie nieprawidłowości i przewały! To siła partii, to ich prawdziwa moc. Po co więc tu siebie piętnujecie? Toż to wspaniałe, że mamy różne poglądy, że konkurujemy ze sobą. Czym byłby PIS bez silnego PO, i czym byłoby PO gdyby nie PIS? Bandą złodziei, kolesiostwa i lenistwa. Szanujmy się i cieszmy, że są tacy którym nie jest wszystko jedno, patrzą na ręce konkurentom i eliminują wszelkiej maści patologie.
  Niech żyje PIS. Niech żyje PO.
  Ja na tym korzystam!

  5
  4
  • Łukasz Kasprowicz-radny gminy Mosina
   środa, 27 mar, 2024, 12:34:05 |

   @Wiórecki. Niech zdechnie PO, niech zdechnie PIS. Co do zasady kontroli jednych przez drugich, ok. Tylko tu chodzi o cos innego. Pis uwłaszczył się na państwie i korycie, wstawił i wstawia i będzie wstawiał swoich politycznych nominatów. Teraz PO ich wyrzuca i robi dokładnie to samo, tylko, że na rympał z pogwałceniem KONSTYTUCJI oraz przepisów prawa. Mieli zlikwidować TVP w ciągu 100 dni, a co robią? Zamiast na onkologię dziecięcą( mówili w kampani, że tak zrobią) przeznaczają 1,5 miliarda na rzekomo likwidowaną TVP. Po co? Po to, żeby móc za publiczne promować się do Europarlamentu i robić ludziom wodę z mózgu za pieniądze podatników. Niech zdechnie PO i PIS…

   8
   8
   • Gość
    środa, 27 mar, 2024, 13:10:19 |

    Tylko żeby na to ostatnie posiedzenie rady dotarł Pan w lepszej formie niż ostatnio. ;)

    8
    1
    • Płotka
     środa, 27 mar, 2024, 13:29:15 |

     Proszę radnego Jana Marciniaka o zapytanie burmistrza Dominika Michalaka, co zrobił w sprawie nielegalnej obcinki drzew rosnących przy drogach gminnych a także o zalegających w pasie drogowym dużych kamieni polnych.
     Według moich obserwacji w tej sprawie nie zadziało się nic.
     Może warto uzupełnić program wyborczy o rozwiązanie tego problemu ?

   • wiórecki
    środa, 27 mar, 2024, 15:16:37 |

    Łukasz – ja Ciebie nie poznaję. Przecież Ty masz solidne wykształcenie, można się po Tobie dużo więcej spodziewać. Mają zdechnąć dwie najważniejsze partie? Łukasz – krzyczę to w niebogłosy – opamiętaj się, nie pisz takich farmazonów, takich bzdur. No nie wypada aby nasz mosiński wieloletni społecznik, redaktor, radny i niedoszły kandydat na burmistrza miał takie wykoślawione myślenie. Gdybyś te bzdury Łukasz na swój prywatny użytek manifestował – pół biedy, ale Ty masz lub miałeś, pewną misję do spełnienia. I tak ogłupiasz ludzi, tak im bzdury wciskasz, że doprawdy niweczysz tym swój dotychczasowy dorobek. Proszę Cię – nie rób to ludziom którzy Ciebie cenili, polubili i doceniali Twoją społecznikowską pasję. Wróć może do podręczników które zapewne musiałeś studiować, to niemożliwe byś już całą swą wiedzę, życiową mądrość w szambie utopił. To niemożliwe. Co się dzieje? Normalni dotąd ludzie bzika dostają pod wpływem durnowatej propagandy? Bądź Łukasz pewien – akurat o tak bzdurnej postawie politycy marzą. Tak się już dałeś omamić – i to przez te obie partie? Ocknij się – proszę. Olek.

    8
    1
 • Gość
  środa, 27 mar, 2024, 12:36:33 |

  Ech te pisowskie dziadki :) ***** ***. Zawsze i wszędzie! :)

  11
  5
  • Gość
   środa, 27 mar, 2024, 14:09:34 |

   … i po kolędzie!

   6
   1
 • Gość
  środa, 27 mar, 2024, 12:48:17 |

  Ot..inteligentny inaczej..wystawiasz sam sobie świadectwo..własnej degrengolady umysłowej.

  3
  6
 • autochton
  środa, 27 mar, 2024, 13:00:04 |

  @Anonimie czy nie uważasz że lepiej być mądrym dziadkiem niż głupim „szczeniakiem”? Przy okazji zdradzę ci pewną prawdę życiową. Głu-pi „szczeniak” nigdy nie będzie mądrym dziadkiem. Chyba znasz to przysłowie? Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał.

  7
  4
  • Gość
   środa, 27 mar, 2024, 13:09:01 |

   Cudaku. Ja naprawdę ci dziadek współczuje tej krzywdy jaką zrobiła Tobie ta bandycka pisowska propaganda. Jest niestety wielu starszych ludzi którzy żyją w wygenerowanej przez nich nie istniejącej rzeczywistości i wypisują potem niestworzone rzeczy, a każdego adwersarza obrzucają błotem. Należysz do tej grupy naiwnych, zindoktrynowanych biedaków. Współczuję.

   9
   6
 • autochton
  środa, 27 mar, 2024, 14:55:01 |

  @Aninimie. Byt kształtuje świadomość, a więc poczekajmy na pierwsze rachunki za prąd, gaz i żywność. Jak zabraknie ci kasy zaczniesz myśleć. Wtedy pogadamy… Ps. Na koniec roku inflacja powyżej 11%. Bezrobocie rośnie a przyczyna jest tylko jedna NIEKOMPETENTNI „WŁADCY”. Zanim zaczniesz myśleć życzę ci abyś nie został na bezrobociu bez kasy.

  4
  12
 • Gość
  piątek, 29 mar, 2024, 2:30:59 |

  I jeszcze przyjdą złe niemce i cię zjedzą. Za dużo TV republika i trwam diadek. Za dużo.

  9
  4
 • autochton
  piątek, 29 mar, 2024, 23:33:19 |

  A jaki związek ma neo-telewizja z twoimi finansami biedaku? Pisząc o jakiś Niemcach ludojadach sam stawiasz się w roli przedszkolaka. Życzę powodzenia w stawianiu klocków.

  4
  5
  • Gość
   niedziela, 31 mar, 2024, 17:37:38 |

   Neo telewizja :-))) A dom masz też obwieszony plakatami pisowskich kandydatów do samorządu? :)

   2
   5
 • autochton
  wtorek, 2 kwi, 2024, 9:35:18 |

  Dziewięciu wesołków opuściło łapkę w dół jednocześnie twierdząc, że mój wpis dotyczący sprawy bytu człowieka i kształtowania jego świadomości jest błędny. Rozumiem, że są to osoby młode, które przez ostatnie 8 lat doszły do dorosłości, czyli te które nie doświadczyły problemu braku pomocy państwa obywatelom. Ale teraz na własnej skórze przekonają się już w lipcu jak działa państwo tuska. I gdy pojawią się pierwsze rachunki do zapłaty za media to szeroko otworzą oczy. Wtedy nawet przez łzy będzie trudno przyznać się do błędu, ale to już Wasza sprawa albo sprawa wasza i komornika gdy nie zapłacicie tego co wasi idole wymyślą – :)…

  3
  6
  • Gość
   wtorek, 2 kwi, 2024, 13:03:44 |

   Ciężki przypadek pisizmu. I delulu.

   6
   3
 • autochton
  wtorek, 2 kwi, 2024, 15:37:18 |

  Już od dzisiaj dar tuska – VAT na żywność. Wszyscy zaczynamy wydawać większą kasę i zaczynamy myśleć…

  3
  5
  • Gość
   wtorek, 2 kwi, 2024, 16:00:36 |

   Delulu 10/10

   5
   1
 • autochton
  wtorek, 2 kwi, 2024, 16:18:27 |

  Błyszczysz przedszkolaku jak w piaskownicy. „Argumenty” jak u 3 latka.

  3
  6
 • Gość
  wtorek, 2 kwi, 2024, 17:34:20 |

  Dziadek, tu sobie poczytaj co się vdzieje w realnym świecie: https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/program-cela-plus-coraz-blizej-spelnia-sie-koszmar-pis/wef9xn6,79cfc278
  A jak już prokuratury i sądy skończą rozliczać twoich idoli to z pisu zostanie tylko smark i woda. :)

  6
  2
 • autochton
  wtorek, 2 kwi, 2024, 20:04:18 |

  Chyba kpisz z prawa. W Polsce nie ma obecnie prawidłowo powołanego Prokuratora Krajowego a bodnar działa niezgodnie z obowiązującym w Polsce prawem. Zatem sądy będą oddalać medialne pozwy pisane przez cudaków bodnara! Dodam, że upadek tego rządu rozpocznie procesowe rozliczanie tuska, bodnara, sienkiewicza czy hołownii…. Myśl samodzielnie, ucz się i czytaj prawo może coś zrozumiesz.

  2
  6
  • Gość
   środa, 3 kwi, 2024, 9:17:45 |

   Dziadek – Tobie ci pisowscy kompletnie mózg wyprali.To tak jakbyś w czasach PRL-u powtarzał przekaz medialny z Trybuny Ludu traktując to jako prawdę i rzeczywistość. A może zresztą powtarzałeś skoro jesteś tak naiwny i dajesz się tej bandzie przestępców manipulować.

   6
   1
 • wiórecki
  środa, 3 kwi, 2024, 13:43:43 |

  Te wybory są mdłe jak flaki z olejem. Gdzie podział się „Karp”?

  • Gość
   środa, 3 kwi, 2024, 18:10:12 |

   pewnie na cemantarzu.

 • autochton
  środa, 3 kwi, 2024, 15:21:35 |

  @Anonimie. Jeśli piszesz o bandzie przestępców to patrz na działania obecnego rządu. Prawo w Polsce zostało ustanowione po to, by żaden cymbał nie mógł stosować swoich „zasad” . Obecnie tusek mówi o terrorze praworządności i wprowadzaniu prawa przy pomocy bezprawia!…

  3
  3
  • Gość
   środa, 3 kwi, 2024, 16:44:24 |

   Dziadek – ty dalej swoje jak nakręcona katarynka. Naprawdę – poczytaj, wyjdź na ulicę, porozmawiaj z ludźmi, pewnie w rodzinie żadna młodzież z Tobą nie gada – zastanów się dlaczego. Nie oglądaj tej szczujni TV republika i trwam. Posłuchaj sobie radia. Polskiego. Trójki. Albo 357 czy Nowego Świata. Poodglądaj wiadomości w TVP, na Polsacie (wiem że TVN to Twój wróg – ale poznaj wroga, spróbuj). Poczytaj gazety. Np. Angora – tygodnik z wypisem z cąłej prasy w PL, bardzo inteligentny na wysokim poziomie. Jesteś człowiek inteligentny i patriota tylko zmanipulowany przez 8 lat propagandy kurskiego. Nie musimy się tu wyzywać. Po prostu otwórz się troche na inne media. Polskie. Ogólnokrajowe. Spróbuj. Bo inaczej będziesz żył w świecie nienawiści i kłamstwa. Pozdrawiam „cudaku” :)

   5
   2
 • autochton
  środa, 3 kwi, 2024, 17:25:14 |

  @Anonimie. Prawa nie nauczysz się na ulicy. Ono jest zapisane w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i ustawach. Redaktor w reżimowych mediach lub koleżanka z przedszkola na Facebooku na pewno cię oszukują cudaku…

  3
  3
  • Gość
   środa, 3 kwi, 2024, 18:08:51 |

   A pis-dziadek dalej swoje. :-))))))))))))))

   3
   2
   • Gość
    środa, 3 kwi, 2024, 18:13:29 |

    czytam tą waszą „rozmowe”….szkoda czasu, przecież to kompletny zyeb. Konstytucja w ustach pisiora, błagam!

    5
    2
    • Gość
     środa, 3 kwi, 2024, 21:00:17 |

     No wiem. Ale próbowałem :) Ale to jest pisowski beton. Umrze z jarozbawem na ustach. ;)

     4
     1
 • autochton
  środa, 3 kwi, 2024, 18:21:16 |

  @anonimie. Ani dziadek, ani PiS, lecz uparłeś się i zamykasz się w świecie niewiedzy. Musisz dorosnąć a może wtedy zaczniesz się uczyć i coś zrozumiesz. A teraz życzę miłej zabawy w piaskownicy. I oby ta nowa „ministra” nie zakazała uczyć się w domu, bo w szkole nic się nie nauczysz…

  4
  4
  • Gość
   środa, 3 kwi, 2024, 21:02:25 |

   The End. Beton. Kosmos.

   4
   2
 • autochton
  środa, 3 kwi, 2024, 23:18:56 |

  @anonimie. Szczupłość wiedzy na pewno nie pozwala tobie dalej prowadzić dyskusji nawet w języku angielskim, czy w języku twojego wodza. O betonie i kosmosie też nic nie wiesz poza tym, że są. Dlatego skorzystaj z dobrej rady. Ucz się dzieciaku, bo w życiu tak już jest, że za głupotę trzeba słono płacić. A tylko w piaskownicy możesz szybko bezkosztowo zmienić zabawki.

  4
  3

Skomentuj